Kontakt

ART U Dómu s.r.o.
Dómská 857/4
779 00
Olomouc
+420 585 220 813
+420 724 335 609

Recepce je otevřena:
6:30 - 20:00


Město Olomouc

Volný čas v Olomouci

Aquapark Olomouc 

www.aqua-olomouc.cz

Aquapark Olomouc nabízí možnost aktivního trávení volného času s dostatkem pohybu a relaxace v příjemném prostředí. Návštěvníkům nabízí zajímavé adrenalinové a relaxační vodní atrakce, odpočinkové zóny, masáže a solária v atraktivním prostředí.

Aquapark Olomouc je koncipován až na výjimky jako bezbariérový, je zde provozováno několik gastro zařízení se záměrem nabídnout klientům neomezenou dostupnost kvalitního občerstvení v rámci mokrých i volně přístupných suchých zón. 

ZOO sv. Kopeček

www.zoo-olomouc.cz

Zoologická zahrada Olomouc je jedinečná svou lokalitou v krásných jehličnatých lesích v podhůří Nízkého Jeseníku a rozkládá se na rozloze 42,5 hektarů. V současnosti chová na 1800 kusů zvířat v 398 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo unikátní, 32 metrů vysokou vyhlídkovou věž.

Zoo Olomouc se jako jediná zoo v ČR může pyšnit 32 metrů vysokou vyhlídkovou věží, z níž lze spatřit svatokopeckou baziliku. Jako na dlani budete mít krajské město Olomouc a za příhodného počasí dohlédnete i na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd. 

Specializace zoo: žirafy, afričtí kopytníci, severská fauna, mořská akvária. 

Plavecký stadion Olomouc

www.olterm.cz

Plavecký stadion v Olomouci nabízí rozsáhlé spektrum sportovního a rekreačního vyžití pro širokou veřejnost. Vnitřní areál nabízí krytý bazén 50x20 m, dětský bazén s dvojskluzavkou a hříbkem, skokanskou věž, tobogán, vířivou a masážní vanu Whirpool pro 9 osob, saunu s dvěma potírnami a venkovním ochlazovacím bazénem, parní komoru. Na venkovním areálu naleznete bazén 50x21 m, dětský bazén se skluzavkou, restauraci, občerstvení.

Omega centrum sportu a zdraví

www.omegasport.cz

Sportovní komplex slouží všem, kteří hledají komplexní služby s nadstandardní úrovní kvality. Tenis, squash, badminton, fitness - vybavení Technogym, aerobik, H.E.A.T. program, Power Plate, regenerační zóna (masáže, Thajské masáže, sauna, bazén s protiproudem, whirlpool) a pro členy Omega Klubu i něco navíc.

Golf resort Dolany

Krásné prostředí areálu golfového hřiště v Dolanech u Olomouce se rozprostírá uprostřed zalesněné krajiny a poskytuje veškeré zázemí, nezbytné k samotné hře, výuce golfu a příjemnému prožití volného času.

Návštěvníci zde najdou osmnáctijamkové hřiště par 72 s prostornými odpališti, širokými fairwayemi a velkými tvarovanými greeny. Pro veřejnost je také k dispozici devítijamkové hřiště par 27.  Na své si tak přijde zkušený hráč, začátečník, ale i pouhý pozorovatel a milovník sportu.  

www.golf-olomouc.cz

Olomoucké parky a výstaviště FLORA

www.flora-ol.cz

Zelený areál, který se rozkládá v samém srdci Olomouce, patří ke klenotům města, a to nejen kulturním, ale rovněž historickým. Délka hlavních alejí dosahuje téměř 2.500 metrů a každý, kdo by se chtěl projít všemi ostatními pobočnými cestami, musí počítat s více než čtyřmi hodinami chůze.

Společně s palmovým skleníkem postaveným v letech 1927 – 1930 patří Smetanovy a Bezručovy sady k nemovitým kulturní památkám. 

Výstaviště FLORA  - pořadatel mezinárodních zahradnických výstav FLORA OLOMOUC (jarní, letní, podzimní) a dalších výstav a veletrhů – TOURISM EXPO, FOR MODEL, BYDLENÍ, VÁNOCE FLORA. Pečuje o městské parky, provozuje sbírkové skleníky (Smetanovy sady) a botanickou zahradu (Bezručovy sady).

Historické krásy Olomouce

Památka UNESCO - Sloup Nejsvětější Trojice 

Sloup Nejsvětější Trojice je se svými 35 metry největším seskupením barokních soch v rámci jedné skulptury ve střední Evropě, a tak není divu, že byl v roce 2000 zařazen mezi památky světového kulturního dědictví UNESCO.

Svým rozsahem, hojnou sochařskou výzdobou i celkovou koncepcí se sloup řadí mezi nejvýznamnější evropská díla svého druhu a je vůbec největším seskupením barokních soch v rámci jedné skulptury ve střední Evropě.Sloup je vysoký třicet pět metrů, na jeho základně se nachází kaple. Sochařskou výzdobu tvoří 18 soch světců, 12 figur světlonošů, 6 reliéfů s postavami apoštolů a dvě sousoší. Na spodním patře lze mimo jiné spatřit postavy sv. Mořice a dalšího českého patrona sv. Václava jímž byly zasvěceny dva důležité olomoucké chrámy. 

Kašny 

Jedinečnou památkou Olomouce je soubor šesti olomouckých barokních kašen. Velké kamenné fontány nesou figurální výzdobu čerpající z antické mytologie.

Caesarova kašna je nejznámější a umělecky nejnáročnější olomouckou kašnou. Její sochařská výzdoba představuje bájného zakladatele města – císaře Gaia Julia Caesara. 

Katedrála sv. Václava

Katedrála sv. Václava se svým dvouvěžovým průčelím patří neodmyslitelně k panoramatu města. Třetí, jižní věž, vysoká přesně 102 metrů, je nejvyšší kostelní věží na Moravě (a druhou nejvyšší v ČR). Halové trojlodí kostela vychází z původní středověké dispozice. 

Přemyslovský palác 

Přemyslovský palác(někdy zvaný Zdíkův nebo také Biskupský palác) stojí na Václavskému náměstí v Olomouci a tvoří jádro areálu Přemyslovského hradu. Na jihu přímo sousedí s katedrálou sv. Václava, na západě s kostelem sv. Anny a kaplí sv. Barbory v románské obytné věži. Palác je součástí prohlídkového okruhu Arcidiecézního muzea. Původní areál byl postaven ve 12. století, následně vyhořel a byl přestavěn v pozdně románském slohu. Po vymření Přemyslovců byl hrad přenechán duchovním. Na přelomu 17. a 18. století nechali hrad přestavět v pozdně gotickém stylu. V roce 1988, po rozsáhlých úpravách, byl hrad znovu otevřen pro veřejnost. Již od roku 1962 je celý areál Přemyslovského hradu zapsán na seznamu národních kulturních památek. 

Orloj

Olomoucký orloj je zasazen do severní fasády radnice. Jeho architektonický rámec tvoří výklenek s lomeným obloukem, dosahující výšky 14 metrů. Dnešní podoba orloje je z 50. let 20. století a je poplatná tehdejší oficiální estetice socialistického realismu. Mozaiková výzdoba orloje sestává z medailonů na bočních stranách výklenku, znázorňujících práce charakteristické pro jednotlivé měsíce v roce. Ve vrcholu výklenku uplatnil autor návrhu Karel Svolinský folklorní motiv Jízdy králů. Ve spodní části mozaikové výzdoby jsou po stranách dobově poplatné postavy představitelů pracující třídy. 

Okolí Olomouce

Srdce Hané je velmi bohaté na pamětihodnosti. Historické objekty v Olomouci by jistě vystačily na celý region, avšak ten je rovněž protkán spoustou atraktivit. Přibližně 35 km je od Olomouce vzdálen pohádkový hrad Bouzov, známý je také hrad Sovinec či Helfštýn, proslulý každoročním setkáním uměleckých kovářů Hefaiston.

Nedaleko Olomouce leží zámek Náměšť na Hané, kde jsou vystaveny kočáry olomouckých biskupů a arcibiskupů. Historické kočáry můžete obdivovat také v muzeu umístěném v blízkosti zámku v Čechách pod Kosířem. Za návštěvu stojí také Mladečské a Javořičské jeskyně a v neposlední řadě také hanácký skanzen v Příkazích, který Vám přiblíží život a řemesla na hanácké vesnici.

 

www.olomoucke.info

www.olomouc.eu

www.info-olomouc.cz

www.myczechrepublic.com

Restaurace v Olomouci

Restaurace u Anděla 

www.uandela.cz

Restaurace se nachází v historickém centru města Olomouce. Zimní zahrada a letní terasa jsou situovány na hradbách z dob Marie Terezie. Výborná kuchyně a skvělá obsluha podtrhuje charakter podniku. 

Moravská restaurace 

www.moravskarestaurace.cz

Restaurace v centru města Olomouce. Klasická moravská jídla i speciality z různých koutů světa. 

Restaurace u Červeného volka

www.ucervenehovolka.cz

Restaurace v centru města, denní menu, na čepu 5 druhů piv, kuřácké a nekuřácké prostory, možnost akcí - promoce, svatby, letní zahrádka, sportovní přenosy. WIFI 

Restaurace Podkova

www.restaurant-podkova.eu

Restaurace Podkova se nachází v klidném prostředí u centra s možností parkování přímo u restaurace. K letnímu příjemnému posezení je venkovní zahrádka nacházející se na nádvoří restaurace. Hostům můžeme nabídnout denní menu, čtvrteční degustační menu z vnitřního grilu, svatby, rodinné oslavy, promoce, rauty, firemní akce. 

Svatováclavský pivovar

www.svatovaclavsky-pivovar.cz

Stylová restaurace s pivovarem v historickém centru Olomouce.

Srdcem pivovaru je měděná varna, kde přímo před očima hostů probíhá výroba piva. Pivo podáváme bez pasterizace a filtrace přímo z ležáckých tanků. Nabízíme 7 druhů kvasnicového piva, domácí kuchyni, tvarůžkové a pivní speciality, steaky. Součástí pivovaru jsou pivní lázně se solnou saunou.


Facebook No smoking


 
Penzion u Dómu v Olomouci hodnocení